Kamelyalı Kadın

Kamelyalı Kadın modelleri, Kamelyalı Kadın özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da. kamelyalı kadın. aramanızda 46 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama.

Responsive image
YAZAR
Alexandre Dumas
DOSYA BOYUTU
5,94 MB
YAYIN TARIHI
none
DIL
Türkçe
ISBN
9789757384571

PDF formatında Kamelyalı Kadın. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Kamelyalı Kadın kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Kamelyalı Kadın Alexandre Dumas Fils'in gençliğinde yaşadığı gerçek bir aşkın dokunaklı ve yürek burkucu hikayesidir. Çıktığı günlerde -hatta bugün bile- edebiyat çevrelerince büyük bir roman olup olmadığı tartışıladursun, Kamelyalı Kadın romantik edebiyatın en bilinen, en sevilen ve en çok okunan eserlerinden biri olmaya devam ediyor.Gerçek Kamelyalı Kadın, Marie Duplessis, on bir ay boyunca Dumas'nın metresi oldu. 1845'de ayrıldıklarında Dumas Fils onun için "Gerçekte asla varolmayacak kadının, en kusursuz halde vücut buluşuydu," diyordu. Romanın kahramanı, Marguerifc Gaultier ise Parisli bir kibar fahişe olarak çıkar karşımıza. 19. yüzyıl Paris'inin soylular dünyası ile iç içe girmiş olan fahişeler dünyası; soylu bir gencin bir fahişeye olan aşkı çevresinde olanca gerçekliğiyle gözler önüne serilir...Çıktıktan bir süre sonra tiyatrolaştırılan, daha sonra sinemaya uyarlanan Kamelyalı Kadın okurunu sürükleyen kurgusuyla elinizden bırakamayacağınız, genç bir yazarın büyük bir aşkını anlatan küçük bir baş yapıt.Dili: TürkçeYayınevi: Sosyal Yayınları 


Kamelyalı Kadın Açıklama. Gerçek bir aşkın dokunaklı ve yürek burkucu hikâyesi... Hukukçu Mösyö Armand Duval'in yolu bir gün kamelya çiçekleriyle ünlenmiş Matmazel Marguerite Gautier ile kesişir.