Kazak Destanları 9: Dürligüv - Karaşaş Kız - Makpal-Segiz Destanı

Yorum Yap. Efsane-Destan Kategorisinde Çok Satanlar. 45,00 TL. Özbek Destanları 3 (Ayçınar Destanı).

Responsive image
YAZAR
Toktar Elbekov
DOSYA BOYUTU
1,11 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789751625748

Bir Kazak Destanları 9: Dürligüv - Karaşaş Kız - Makpal-Segiz Destanı kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kazak Destanları 9: Dürligüv - Karaşaş Kız - Makpal-Segiz Destanı kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Toktar Elbekov tarafından yazılmıştır.


Kültür bir toplumun hayat tarzı, kültürü oluşturan unsurlar da bu tarzın aynaarıdır. Türk kültrünün en berrak aynaları, hiç şüphesiz Türk boylarının tarihleri boyunca yarattıkları destanlardır. Çünkü; destanlar, tarihin derinliklerinden, çağımıza kadar Türk boylarının yaşadığı önemli olayları, belli bir gelenek içinde bize anlatan kültür ve sanat eserleridir.Destanlar, toplumların, özellikle de uzun süre sözlü geleneğe ağırlık vermiş toplumların, hem "milli hafızası" hem de "milli şuurunu ihtiva eden mirasıdır. Bu mirasa sahip olan çağdaş Türk boyları, bu özgün mirası, kendi yönlerini belirlerken, önemli kararlar verirken, kendilerini yetiştirirken ve Atatürk'ün belittiği "muasır medeniyetler seviyesine ulaşırken" kullanabilirler.(Sunuş'tan)Sayfa Sayısı: 133Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Türk Dil Kurumu Yayınları 


Kazak Destanları 9 - Dürligüv, Karaşaş Kız, Makpal-Segiz Destanı. Yeni. Ücretsiz Kargo. Yayınevi / MarkaTürk Dil Kurumu Yayınları. 9,60. 12,00. %20 İndirim.