Kazak Destanları 9: Dürligüv - Karaşaş Kız - Makpal-Segiz Destanı

Anasayfa >. Edebiyat >. Efsane-Destan >. Kazak Destanları 9 - Dürligüv, Karaşaş Kız, Makpal-Segiz Destanı. Azalt Artır. Fiyat Sorunuz. Efsane-Destan. Cavit Murtezaoğlu.

Responsive image
YAZAR
Toktar Elbekov
DOSYA BOYUTU
3,88 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789751625748

PDF formatında Kazak Destanları 9: Dürligüv - Karaşaş Kız - Makpal-Segiz Destanı. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Kazak Destanları 9: Dürligüv - Karaşaş Kız - Makpal-Segiz Destanı kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Kültür bir toplumun hayat tarzı, kültürü oluşturan unsurlar da bu tarzın aynaarıdır. Türk kültrünün en berrak aynaları, hiç şüphesiz Türk boylarının tarihleri boyunca yarattıkları destanlardır. Çünkü; destanlar, tarihin derinliklerinden, çağımıza kadar Türk boylarının yaşadığı önemli olayları, belli bir gelenek içinde bize anlatan kültür ve sanat eserleridir.Destanlar, toplumların, özellikle de uzun süre sözlü geleneğe ağırlık vermiş toplumların, hem "milli hafızası" hem de "milli şuurunu ihtiva eden mirasıdır. Bu mirasa sahip olan çağdaş Türk boyları, bu özgün mirası, kendi yönlerini belirlerken, önemli kararlar verirken, kendilerini yetiştirirken ve Atatürk'ün belittiği "muasır medeniyetler seviyesine ulaşırken" kullanabilirler.(Sunuş'tan)Sayfa Sayısı: 133Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Türk Dil Kurumu Yayınları 


Alış-Veriş Listeme Ekle. Kazak Destanları 9: Dürligüv - Karaşaş Kız - Makpal-Segiz Destanı. Kitap » Edebiyat » Destan. Kültür bir toplumun hayat tarzı kültürü oluşturan unsurlar da bu tarzın aynaarıdır.