Uygur Halk Destanları 2

Alimcan İnayet adlı yazara ait Uygur Halk Destanları 2 kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Uygur Halk Destanları 2. Türk Dil Kurumu Yayınları.

Responsive image
YAZAR
Alimcan İnayet
DOSYA BOYUTU
1,19 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789751625816

Uygur Halk Destanları 2 harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Alimcan İnayet. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Alimcan İnayet'den Uygur Halk Destanları 2 kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Kültür bir toplumun hayat tarzı, kültürü oluşturan unsurlar da bu tarzın aynaarıdır. Türk kültrünün en berrak aynaları, hiç şüphesiz Türk boylarının tarihleri boyunca yarattıkları destanlardır. Çünkü; destanlar, tarihin derinliklerinden, çağımıza kadar Türk boylarının yaşadığı önemli olayları, belli bir gelenek içinde bize anlatan kültür ve sanat eserleridir.Destanlar, toplumların, özellikle de uzun süre sözlü geleneğe ağırlık vermiş toplumların, hem "milli hafızası" hem de "milli şuurunu ihtiva eden mirasıdır. Bu mirasa sahip olan çağdaş Türk boyları, bu özgün mirası, kendi yönlerini belirlerken, önemli kararlar verirken, kendilerini yetiştirirken ve Atatürk'ün belittiği "muasır medeniyetler seviyesine ulaşırken" kullanabilirler.(Sunuş'tan)Sayfa Sayısı: 188Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Türk Dil Kurumu Yayınları 


15 TL. Kültür bir toplumun hayat tarzı, kültürü oluşturan unsurlar da bu tarzın aynaarıdır. Türk kültrünün en berrak aynaları, hiç şüphesiz Türk boylarının tarihleri boyunca yarattıkları destanlardır.