YAZAR
Alimcan İnayet
DOSYA BOYUTU
4,76 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789751625816

PDF formatında Uygur Halk Destanları 2. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Uygur Halk Destanları 2 kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Kültür bir toplumun hayat tarzı, kültürü oluşturan unsurlar da bu tarzın aynaarıdır. Türk kültrünün en berrak aynaları, hiç şüphesiz Türk boylarının tarihleri boyunca yarattıkları destanlardır. Çünkü; destanlar, tarihin derinliklerinden, çağımıza kadar Türk boylarının yaşadığı önemli olayları, belli bir gelenek içinde bize anlatan kültür ve sanat eserleridir.Destanlar, toplumların, özellikle de uzun süre sözlü geleneğe ağırlık vermiş toplumların, hem "milli hafızası" hem de "milli şuurunu ihtiva eden mirasıdır. Bu mirasa sahip olan çağdaş Türk boyları, bu özgün mirası, kendi yönlerini belirlerken, önemli kararlar verirken, kendilerini yetiştirirken ve Atatürk'ün belittiği "muasır medeniyetler seviyesine ulaşırken" kullanabilirler.(Sunuş'tan)Sayfa Sayısı: 188Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Türk Dil Kurumu Yayınları 


Edebiyat. Efsane - Destan. Uygur Halk Destanları 2. Türk Dil Kurumu Yayınları. Alimcan İnayet. İran Azerbaycanı Aşık Destanları 1 - Şikari Destanı Türk Dil Kurumu Yayınları Aşık Yedullah.